02.10.2015. Strzelanina w USA, robienie wody z mózgu, Fico nie da sobie w kaszę dmuchać, bohaterskie negocjacje rządu.

15 zabitych i 20 rannych w strzelaninie na uczelni w USA

W niewielkiej miejscowości Sam Roseburg doszło do strzelaniny w miasteczku studenckim.  Jak podają lokalne media, sprawca prawdopodobnie posługiwał się bronią z tłumikiem, gdyż studenci znajdujący się w budynku nie słyszeli nawet odgłosów wystrzałów.
Jak podaje CNN powołującej się na lokalne władze, napastnik został zatrzymany.
Ważną informacją w całej sprawie, jest to że na terenie kampusu uczelni obowiązuje zakaz noszenia broni.

Źródło: wp.pl

Kolejna strzelanina w stanach, kolejne ofiary. Kolejny raz taka strzelanina przytrafia się w miejscu, gdzie jest całkowity zakaz noszenia broni.
Czy dużo ludzi musi jeszcze zginąć, zanim ktoś wreszcie wyciągnie wnioski?  Oczywiście, wnioski zostaną wyciągniete, ale niestety mylne. Można śmiało założyć, że w takich sytuacjach, władza będzie chciała kolejnych restrykcji, dotyczących posiadania i noszenia broni. Czemu nikt nie zauważa, że takie sytuacje mają miejsce tylko tam, gdzie jest oficjalny zakaz noszenia broni? Wystarczy w takiej sytuacji, żeby co 3 student miał klamkę za paskiem, a sprawa zapewne  wyglądałby zupełnie inaczej.  

dreamstime_s_28657244

Nowy sondaż Millward Brown.

W sondażu dla TVN, tradycyjnie już, prowadzi PiS (32%), na drugim stopniu podium zadomowiła się Platforma (tym razem 22%). Zaskoczeniem może być trzecie miejsce ZL (12%). Według sondażowni w parlamencie znalazłyby się jeszcze trzy ugrupowania, a są to Kukiz15 (7%), Nowoczesna (6%), oraz KORWiN (5%).  Kolejną niespodzianką może być wynik PSL plasujący ich poza parlamentem (4%)

Źródło: pikio.pl

Nie trzeba być ani geniuszem, ani specjalnie spostrzegawczym, żeby zauważyć, że poszczególne sondaże różnią się od siebie w zależności od tego, dla kogo były robione. Moim (i nie tylko) zdaniem, jakiekolwiek, w miarę, realne sondaże będę prezentowane ok 10 dni przed wyborami. Na chwilę obecną , to zwykłe pranie mózgów serwowane wyborcom przez sitwę u władzy. Jeśli w jednym badaniu PiS dostaje 42% a w drugim 32% ( w odstępie dwóch dni) to na pewno nie możemy tu mówić o błędzie statystycznym, który wynosi ok 2 – 3%.

asd

Słowacja podąża śladami braci Czechów…

We wczorajszym przeglądzie prasy informowałem o petycji Czechów w sprawie referendum o wystąpienie z UE.  Petycję podpisało już kilkadziesiąt tysięcy obywateli i ich liczba stale się zwiększa.  Nastroje anty-unijne narastają nie tylko w Czechach. Premier Słowacji, Robert Fico, już kilka dni temu sprzeciwił się kwotom uchodźców narzucanym przez Unię. Słowacja została zobligowana do przyjęcia ok 800 imigrantów, ale premier oświadczył iż nie przyjmie ani jednego.

Kwot obowiązkowych nie przyjmujemy, a to dlatego, że zostały wzięte z sufitu i nie będą działać w praktyce. Jak długo będę premierem rządu Republiki Słowackiej tak długo nie przyjmę tego dyktatu!”

Fico złożył skargę do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie, jego zdaniem, niewłaściwej procedury głosowania MSW dotyczącego przydzielania kwot imigrantów. Jeśli skarga nie zostanie rozpatrzona, Fico zapowiedział iż Słowacja rozpocznie procedurę opuszczenia szeregów UE. ‚

Źródło: wp.pl

Pozazdrościć Słowakom takiego premiera. Fico może nie jest ideałem, ale jak widać, potrafi zadbać o swój kraj w kryzysowym momencie.  Malutka, licząca sobie zaledwie 5,5 mln ludzi Słowacja, potrafi postawić się Juncker’owi i reszcie tej czerwonej zarazy. Jest to wyczyn, na który nie zdobył się nikt z  polskiego rządu. Niby byli przeciwko, ale jakoś tak wyszło, że zagłosowali za.  Czyli takie zachowanie 16 letniej dziewicy. Niby chciałaby już pozbyć się „brzemienia”, ale jakoś tak ją strach oblatuje i w sumie sama nie wie co zrobić. Różnica polega na tym, że w jej przypadku to zachowanie uzasadnione, natomiast nic nie usprawiedliwia zachowania Kopary. Mam takie wrażenie, że z dziewicą to ona ma niewiele wspólnego.  Ale wiadomo, słabi ludzie robią słabą politykę.

12042834_565894046891780_1965898905712659269_n

 

SUKCES! Wygrane negocjacje polskiego rządu.

Minister edukacji Kluzik Rostkowska chwali się wszem i wobec, jak to udało się jej wynegocjować z ministrem zdrowia powrót drożdżówek do szkół. Jak szumnie zapowiada w mediach, teraz przyszła kolej na kawę, oraz więcej soli do ziemniaków.

Śmiech na sali i burdel na kółkach. Najpierw rząd wprowadza ustawę zakazującą dystrybucji w szkołach, praktycznie wszystkiego, co nie rośnie na krzakach. Ze wszystkich głosujących posłów, tylko jeden (Przemysław Wipler) się wyłamał i powiedział „nie” dla tej iście komunistycznej ustawy. Teraz pani minister bohatersko negocjuje z ministrem zdrowia (Marian Zembala) powrót drożdżówek kawy i soli do ziemniaków. Negocjacje na chwilę obecną można uznać za wielki sukces pani Rostkowskiej, gdyż udało się już przepchać drożdżówki. Należą się gromkie brawa, a nawet owacje na stojąco za udane negocjacje, poniekąd z samą sobą. Powinna wręcz otrzymać medal za walkę z głupotą, która wprowadziła kilka tygodni wcześniej.

Jak mawiał śp. Stefan Kisielewski: „Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!”i miał chłop rację. 

 

drozdzowki_03

 

 

Grzegorz Mazurkiewicz

 

 

Comments

Comments

Dodaj komentarz