1 Maja święto pracy i wstąpienia do Unii Europejskiej

Dziś mija 11 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej jest to dobry moment na zrobienie krótkiego podsumowania, co Polska straciła będąc w strukturach. W kilku krótkich punktach przedstawię najważniejsze wady naszej obecności w Unii

euccp

1) Wzrost zadłużenia kraju.
– Polska będąc pod wpływem unii i pod panowaniem PO popadła w olbrzymie długi władza zaciąga kolejne pożyczki na budowę kolejnych „misiów” takich jak orliki stadiony czy lotniska pieniądze są wydawane nie efektywnie bądź są przejadane dodatkowo duża część ich jest wydawana niezgodnie z przeznaczeniem bądź defraudowana.
2) Przerost biurokracji
-W Polsce jest 800 tyś urzędników zajmujących się uprzykrzaniem życia obywatela jest to wielka masa ludzi nie produktywnych, którym aby znaleźć pozorne zatrudnienie wymyśla się pozorną pracę nad tworzeniem nikomu nie potrzebnych dokumentów i pozwoleń. Większość stanowisk tych jest tworzona by spełnić standardy Unii a w Polsce dodatkowo najczęściej są to zatrudniane osoby po znajomości.
3) Zwiększenie kosztów budowy dróg i autostrad
przez czynniki korupcyjne i tworzenie norm środowiskowych i innych niepotrzebnych przepisów w Polsce budowane są jedne z najdroższych autostrad w europie ·

4) Zniszczenie polskiego przemysłu
-Polski przemysł przez wyśrubowane normy, które musiał wprowadzić w krótkim czasie w innych krajach ten proces trwał latami, oraz przez to, że w większości za bezcen został wyprzedany zagranicznym inwestorom, którzy później zamknęli fabryki, jako nie rentowne, mimo że w Polsce są jedne z najniższych koszty pracownicze, został zniszczony i ograbiony oraz sprowadzony do marginalnej pozycji montowni i sortowni Europy
5) Brak suwerenności kraju
– większość decyzji podejmowanych w Europie jest przez Niemcy, które narzucają nam prawo europejskie. Polska nie jest suwerennym krajem z powodu tego, że nawet, gdy nie chce zgodzić się na jakieś prawo jest ono narzucane pod groźbą kar.
6) Wzrost cen produktów ·

7) Gospodarka centralnie planowana
setki obostrzeń zakazów oraz limitów doprowadziły do upadku polskiej branży cukrowej mleczarskiej i wędliniarskiej. Unia Europejska promuje gospodarki bogatych krajów nie dając szansy krają biedniejszym lub takim jak polska pokrzywdzonym przez półwiecze komunizmu na konkurencyjność przez narzucanie norm ekologicznych i emisyjnych nie do spełnienia a nawet, mimo że pod hasłem „eko” często szkodliwych (np. wprowadzenie zakazu użycia tradycyjnych żarówek).
8) 2 mln polaków  na emigracji za chlebem
z Polski od czasu otwarcia granic wyjechało 2 mln Polaków mimo to bezrobocie nie spadło do bardzo niskiego poziomu wynika to z tego, że zabito w Polsce przemysł i zmniejszyła się liczba dostępnych miejsc pracy.  Ludzie nie odczuwają na razie tej emigracji, ale juz za kilka lat w miejsce nowych emerytów Bedzie powstawała coraz większa dziura pokoleniowa, której nie będzie miał, kto zapełnić, gdyż młodzież dobrze wyszkolona z wykształceniem wyjechała za granice skąd mało, kto wróci a jeżeli już wróci to po to by zabrać ze sobą rodzinę.

MK

 

 

Comments

Comments

Dodaj komentarz