14.10.2015: Stonoga znów atakuje, Kopacz i PRL bis, bigos a globalne ocieplenie.

Stonoga atakuje!

Wbrew pozorom to nie tytuł najnowszego horroru klasy „B”, a polska rzeczywistość. Tym razem naczelny przestępca Polski wziął na celownik Ryśka z kla… yyy to znaczy Ryśka z Nowoczesnej. Zbigniew Stonoga kilka godzin temu opublikował na swoim profilu FB maile członka sztabu Nowoczesnej, które potwierdzają wcześniejsze podejrzenia, że Rysiu kręci wałki na kasę, zanim jeszcze się dobrał do koryta. Na całą akcję błyskawicznie zareagował Przemysław Wipler z partii KORWiN, który już wcześniej (21.09.15) złożył do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa. W dniu dzisiejszym wystosował pismo do Prokuratora Generalnego, Andrzeja Seremeta, do którego to pisma załącza kopię wiadomości, które mogą stanowić dowód w tej sprawie. Wipler wnosi również, o osobisty nadzór Seremta nad prowadzonym śledztwem. Zwraca też uwagę na palący priorytet sprawy, ze względu na zbliżające się wybory.

Co z tego wyniknie? Zgodnie z nowymi przepisami, dowody zdobyte w nielegalny sposób nie mogą stanowić przedmiotu w sprawie karnej. Dokładnie na takiej samej zasadzie jak sprawa się miała w sprawie nagrań u Sowy.
Petru, co i rusz podkreśla swoją świeżość w polityce i nawet udało mu się oszukać pewną liczbę ludzi. Głownie za sprawą mediów, pompujących go na nową twarz, i super znawcę ekonomii, na spotkania z którym przychodzą dzikie tłumy (o czym pisałem w przeglądzie prasy z 08.10.15) A Petru to stary polityczny wyjadacz, który działał już w UW. Swojego czasu był też doradcą ryżego kundla, a teraz chce nam wszystkim wmówić, że jest gospodarczym liberałem i dzięki niemu będzie nam wszystkim jak u Pana Boga za piecem.

Osobiście mam nadzieję, że to nie koniec akcji Zbyszka. Nie koniecznie popieram wszystkie jego wybryki, ale im więcej syfu sączącego się z sejmu i jego przybudówek ujawni, tym lepiej dla Polski.

d2ec11a779720b405e7cf8eccb0d087e

Kopaczowy powrót do przeszłości.

Polska premier, rodem z PRL otworzyła wczoraj Gazoport w Świnoujściu. W samym otwarciu terminala LNG może nie było by nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że inwestycja nie została ukończona, i na chwilę obecną użytkowanie terminala nawet nie majaczy na horyzoncie. Jak podaje portal niewygodne.info.pl dziennikarka RMF, podczas ceremonii otwarcia, powiedziała pracownikom budującym terminal, że premier właśnie oddaje go o użytku, w reakcji otrzymała salwy śmiechu. budowa gazoportu może być przykładem na nieudolność ekipy rządzącej. Umowa z wykonawcą została skonstruowana w taki sposób, aby termin zakończenia prac można było bezkarnie przesuwać i tak też się stało po raz kolejny.  Kilkanaście tygodni temu został podpisany kolejny aneks zawierający przesunięcie terminu oddania obiektu.
Tak więc premier Kopacz, przy wtórze telewizji i błyskach fleszy dokonała symbolicznego odbioru inwestycji, mimo iż prace przy niej będą trwały prawdopodobnie jeszcze kilka a nawet kilkanaście miesięcy.

Źródło: niewygodne.info.pl

Jeszcze nie tak dawno, bo w trakcie kampanii prezydenckiej, ówczesny prezydent Komorowski pokazywał, jak  praca wre przy budowie obwodnicy Inowrocławia. Koparki i inny ciężki sprzęt pojawiły się wtedy kilka godzin przed wizytą Bronka, przerzuciły kilka wywrotek piasku i żwiru. Oczywiście Bronek wygłosił wielką mowę na tle placu budowy, a kiedy Komorowski wraz z ekipą zniknęli, zniknął również sprzęt i ludzie.  Mówiono wtedy, że to realia i propaganda PRL. Jak widać,  Bronek jest takim dobrym nauczycielem, albo Kopara taką pilną uczennicą. Problem polega na tym, że jak widać metody Bronka się nie sprawdziły, ale tego już premierzyca nie zauważa.
Jeszcze kilka takich akcji, a może doczekamy się Barei naszych czasów. Przynajmniej będzie  śmiesznie.

to-uczucie-300

Co ma wspólnego krowa, świnia i… Globalne ocieplenie?

Wbrew pozorom bardzo dużo. Przynajmniej według urzędników UE. 26 X będzie miało miejsce głosowanie nad dyrektywą o Krajowych Pułapach Emisji, która zakłada znaczną redukcję emisji gazów cieplarnianych. W tym metanu. W metanie leży właśnie pies pogrzebany, gdyż trzoda i bydło produkują go spore ilości. Aby sprostać nowym normom, polscy rolnicy musieliby do 2030r wybić 25% bydła (ok 1,5mln sztuk) oraz 12% trzody (ok1.4 mln świń). Jeśli Polska będzie zmuszona do spełnienia tej dyrektywy, to nie tylko miliony zwierząt pójdzie na rzeź, ale również znacząco wzrosną ceny mięsa mleka i wszelkich pochodnych produktów.

Źródło: polskiepiekiełko.pl

Stopień zidiocenia urzędników KE jest wręcz zatrważający. Do tej pory można się było śmiać, z tego że ryba to ślimak a marchewka to owoc. Można było kpić sobie z tego, że Unia narzuca nam sposób użytkowania drabiny i narzuca nam ściganie „niebezpiecznych przestępców” za przemyt termometrów i żarówek z Białorusi. Teraz to już poważniejsza sprawa. Ile jeszcze damy sobie narzucić? Wybicie 3 mln zwierzyny w imię walki z wiatrakami? Jakieś łby wyliczyły, że przeciętna krowa produkuje ok 300 litrów metanu dziennie, a mnożąc to razy ilość krów powstaje nam ogromna metanowa chmura, która powoduje intensyfikację globalnego ocieplenia. Zatem trzeba te krowy wybić, a w ramach sprawiedliwości społecznej świnie podzielą ich los.
Co będzie następne? Obawiam się, że niedługo UE wprowadzi zakaz spożywania bigosu, fasolki po bretońsku, a ze stołów wigilijnych będzie musiał zniknąć groch z kapustą (mieszanka wybuchowa!). Ewentualni przestępcy spożywający te potrawy, niestety ale trafią pod nóż w imię walki o wyższe ideały.

osuszyc

 

Comments

Comments

Dodaj komentarz