„500 zł na dziecko” obejmie również imigrantów

Jak poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej, świadczenie „500 zł na dziecko” obejmie również imigrantów mieszkających w Polsce. Ze sztandarowego projektu PiS może skorzystać nawet 100 tysięcy imigrantów spoza UE przebywających w Polsce. 

pis

Jak oświadczyła podczas spotkania z dziennikarzami, Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, program „500 zł na dziecko” obejmie również imigrantów przebywających w Polsce na czas określony lub posiadających prawo do pobytu stałego.

– Zapis ustawowy jest taki, że cudzoziemiec (spoza UE – przyp. red.) będzie miał prawo do świadczenia wychowawczego jeżeli rodzina zamieszkuje na terenie Polski. Są takie dane, które mówią, że karta stałego pobytu może obejmować 100 tys. osób – powiedziała mediom Elżbieta Rafalska.

Wcześniej informacje o „500 zła na dziecko” dla muzułmańskich imigrantów potwierdził wiceminister resortu pracy, Bartosz Marczuk, który był wypytywany przez dziennikarza money.pl o świadczenia dla muzułmańskich imigrantów, którzy będą chcieli się osiedlić w Polsce na stałe.

Co do zasady, jest taka zasada przyjęta, że te osoby, które chcą wiązać z nami swoją przyszłość, czyli tutaj się osiedlając, dostają pozwolenie na pracę, tutaj też wychowują swoje dzieci – będą miały prawo do świadczenia 500 zł na dziecko – powiedział w rozmowie z money.pl, wiceminister pracy.

Jednocześnie nie wszyscy polscy imigranci pracujący za granicą będą mogli skorzystać ze świadczenia.

– Te kwestie są uregulowane w koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Jeżeli ktoś pracuje w Wielkiej Brytanii i korzysta z tamtych świadczeń rodzinnych, to nie korzysta wtedy ze świadczenia wychowawczego – poinformowała Rafalska.

Źródło: pikio.pl

Comments

Comments