Agora S.A przegrywa z Grzegorzem Braunem

Michnik przegrał z Grzegorzem Braunem i gazeta wybiórcza będzie musiał przeprosić go za podanie nieprawdziwych informacji na jego temat.

Procesc brauna
28 kwietnia 2015 r. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał  spółce Agora S.A. przeproszenie Grzegorza Brauna za podanie nieprawdziwych informacji skutkujących naruszeniem jego dóbr osobistych w postaci czci i dobrego imienia, poprzez publikację – w ciągu 48 godzin od daty uprawomocnienia się orzeczenia w niniejszej sprawie – na drugiej stronie dziennika Gazeta Wyborcza w ramce o wielkości ¼ strony, standardową wielkością liter, czcionką koloru czarnego na białym tle oświadczenia o następującej treści:

„Gazeta Wyborcza, Maciej Stasiński oraz Agora S.A. przepraszają pana Grzegorza Brauna, kandydata na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za podanie w artykule pt. „Faszyzm w eterze” opublikowanym w Gazecie Wyborczej w dniu 21 kwietnia 2015 r. nieprawdziwych informacji, jakoby pan Grzegorz Braun promował faszyzm oraz użył wobec dziennikarzy przywołanych w artykule sformułowań, które nie zostały przez niego faktycznie wypowiedziane, a które przypisane zostały przez nas panu Grzegorzowi Braunowi prowadząc wobec niego negatywną agitację wyborczą.”

Jest to olbrzymi sukces kandydata gdyż stek kłamstw opublikowany w tym artykule mógł źle wpłynąć na jego reputację i to jak jest postrzegany przez czytelników dziennika. Przykre jest to że osoba o takich poglądach jest przedstawiana w taki sposób w ogólnopolskim dzienniku. Miejmy nadzieje że w dalszej części kampanii wyborczej nie będzie dochodziło do tego typu ataków które mają tylko oczernić poza systemowych kandydatów.

Comments

Comments

Dodaj komentarz