Austriacka nastolatka zgwałcona przez azylantów

Gwałt wydarzył się już 25. kwietnia, lecz śledczy tłumacza że czekali z ujawnieniem tak długo ponieważ nie chcieli zagrażać śledztwu. Podejrzani o gwałt zbiorowy mężczyźni z Afganistanu i Somalii mieszkali w pobliskim domu dla uchodźców.

Po podwójnym gwałcie na 15 letniej dziewczynie, dokonanym w krzakach, w Austriackim miasteczku Tulln pod Wiedniem Policja aresztowała 2 podejrzanych z pobliskiego ośrodka dla uchodźców.  Ofiara gwałtu, zeznała na policji że przestępcy byli ciemnego koloru skóry. Więc zdecydowano, by poszukać sprawców w pobliskim ośrodku dla uchodźców. Po tym jak od 59 mieszkańców z ośrodka pobrano próbki DNA, był to pierwszy masowy pobór próbek DNA w historii Austrii, policja ustaliła pierwszego z trzech poszukiwanych. Drugi oddał się w ręce władz następnego dnia. Dwóch mężczyzn miało przytrzymać ofiarę a trzeci mężczyzna gwałcił nastolatkę.
Gwałt wydarzył się już 25. kwietnia, lecz śledczy tłumacza że czekali z ujawnieniem tak długo ponieważ nie chcieli zagrażać śledztwu.

Burmistrz Tulln: „Nie będziemy przyjmowali kolejnych uchodźców”

Burmistrz Miasta Tulln powiadomił władze wojewódzkie że jego miasto tymczasowo wstrzymuje przyjmowanie kolejnych azylantów. W oświadczeniu dla lokalnej prasy powiedział: „Potrzebujemy czasu, aby przeanalizować ostatnie wydarzenia w naszym mieście.”

Sebastian P.

Comments

Comments