Dzień dla Dziewczyn na Politechnice Poznańskiej.

Jeszcze kilkanaście lat temu na niektórych wydziałach uczelni technicznych ciężko było znaleźć przedstawicielki płci pięknej. Trend ten na szczęście zmierza coraz szybciej ku końcowi. Dziś praktycznie nie ma już kierunków technicznych bez studentek. Jednak jest jeszcze wiele do zrobienia w tej kwestii. Nadal pokutuje niczym nieuzasadniony pogląd, że istnieją kierunki studiów bardziej „męskie” lub „kobiece”. Wiele uczelni podejmuje działania by zmienić ten stan rzeczy. I to z bardzo dobrym skutkiem!

CAM00399

W dniu 23go kwietnia 2015 roku na Politechnice Poznańskiej odbyło się wydarzenie „Dzień dla Dziewczyn”. Było ono częścią dnia otwartego na PP, który miał na celu zachęcić tegoroczne maturzystki i maturzystów do studiowania na tej uczelni. Kobiety nadal stanowią mniejszość wśród studentów politechnik. Mimo to w dniu dzisiejszym to właśnie panie były najbardziej widoczne. Każdy wydział przygotował swoje stanowisko przybliżające swoją działalność naukową i dydaktyczną, aby w ten sposób zachęcić do studiowania na PP. Oprócz „suchych” prezentacji można było zobaczyć spektakularne reakcje chemiczne przeprowadzane przed Centrum Wykładowym (wydział technologii chemicznej jest w znakomitej większości sfeminizowany).

CAM00403

 

Największą atrakcją dnia był bez wątpienia „Bieg w Kasku” czyli wyścig dookoła Centrum Wykładowego w kaskach, z atrakcyjnymi nagrodami, przeznaczony tylko dla maturzystek i studentek. Każda uczestniczka dodatkowo mogła zatrzymać swój startowy kask, żeby móc lepiej wczuć się w rolę przyszłej pani inżynier.


WM

Comments

Comments

Dodaj komentarz