Narodowcy kasują ustawę 1066

W Sejmie znalazł się projekt ustawy uchylający tzw. ustawę o bratniej pomocy (1066). Inicjatorem jest narodowiec Robert Winnicki z klubu Kukiz’15. 

polizei

O co chodzi w słynnej ustawie 1066? Akt prawny daje podstawę do przyjęcia regulacji, które umożliwiłyby interwencję funkcjonariuszy innych państw. Dla opisania przypadków, w których możliwa byłaby interwencja użyto niedookreślonych terminów takich jak: zagrożenie bezpieczeństwa czy porządku publicznego. Ustawa została przeforsowana w 2014 roku PO, PSL i lewicy.

Z ustawą związane było również zacieśnienie współpracy między policją polską a niemiecką. Funkcjonariusze obu państw uzyskali wzajemne prawo użycia broni na terytorium drugiego kraju oraz prowadzenia działań o charakterze niejawnym. Jakoś fakt, że teraz nasza policja nie będzie miała prawa interweniować w Niemczech biorąc pod uwagę co się tam wyprawia nie martwi mnie wcale. A za to my  po przejściu ustawy kasującej nie będziemy się musieli martwić, że Deutsche Polizei zapewni nam spokój i bezpieczeństwo na następnym Marszu Niepodległości. Padały kiedyś pytania po co nam narodowcy w sejmie. Odpowiedź: właśnie po to!

źródło: pikio.pl/

Comments

Comments