Niemcy: Zamiast murów zbudujmy imigranckie miasta w Europie. Oto plan: „Odtworzą ojczyzny”

Jak podaje „Focus”, niemieccy i austriaccy analitycy z European Democracy Lab proponują utworzenie imigranckich miast. Europejskie ziemie wydzielane dla uchodźców miałyby pomóc uporać się z imigranckim kryzysem.

damaszek-681x511

Analitycy z EDL przekonują, że wydzielenie terytorium dla uchodźców i pozwolenie im na wspólne osadzanie się na europejskich ziemiach, pozwoli imigrantom odtworzyć ich ojczyzny. Powstające osady miałyby łączyć uchodźców i zmniejszyć problemy z ich relokacją oraz asymilacją.

EDL uważa, że Unia Europejska źle dysponuje pieniędzmi dla imigrantów. Zamiast organizować kursy językowe i integracyjne oraz inwestować w budowę murów i uszczelnianie granic, powinna przeznaczyć kapitał na start imigrantów oraz przyznać im ziemię pod zabudowę.

Plan zakłada, że imigranci staną się samowystarczalni i nie będą potrzebowali opieki ze strony Unii. Zajmą się budową własnych miast i odtwarzaniem ich ojczyzn. Miałby to być zastrzyk nowej kultury dla Europy, aczkolwiek, według EDL, należy zapewnić imigrantom budowę szkół, teatrów, szpitali oraz pomóc w rozwoju mediów.

EDL chce widzieć na kontynencie Nowy Damaszek czy Nowe Aleppo, miasta budowane na wzór tych z Syrii. Działacze twierdzą, że w ten sposób przybysze w naturalny sposób zasymilują się z ludnością. „Oni będą szukać pracy w Berlinie, a niemieccy studenci mieszkania w Nowym Damaszku”. Kalkulują, że pełna asymilacja nastąpi wraz z nadejściem trzeciego pokolenia.

Źródło: www.pikio.pl

Comments

Comments