Uchodźca z Syrii zabił w Stambule 10 Niemców

Sprawca wtorkowego zamachu w Stambule, w którym zginęło 10 Niemców, a 15 innych osób zostało rannych, tydzień wcześniej zarejestrował się jako uchodźca z Syrii – taką informację podały tureckie władze.

Police officers stand guard at the scene of a bomb blast in Istanbul January 6, 2015. A suicide bomber blew herself up inside a police station in Istanbul's historic Sultanahmet district on Tuesday, killing one officer and wounding another, the city's governor and Turkish media said. REUTERS/Osman Orsal (TURKEY - Tags: CIVIL UNREST)

Źródła rządowe zidentyfikowały zamachowca jako 27 letniego Syryjczyka powiązanego z ISIS. Zamachowiec urodził się w Arabii Saudyjskiej. Państwo Islamskie nie przyznało się jeszcze do ataku, ale wydaje się, że miał on na celu uderzenie w wart 30 mld $ turecki przemysł turystyczny. W związku z atakiem zatrzymano kolejnych 5 osób, w tym celu policja wkroczyła do historycznego Błękitnego Meczetu w sercu Stambułu.  Wydaje się, że atak miał na celu wywołanie nastrojów antyimigranckich w Niemczech i jak widać po ostatnich zamieszkach na ulicach niemieckich miast cel ten się udaje. Jak widać ludzie, którzy pozytywnie przechodzą weryfikację jako uchodźcy mogą stanowić zagrożenie terrorystyczne i tego faktu nie da się już dłużej ignorować

WM.

 

źródło: news.yahoo.com

Comments

Comments